7 Jogos Žingsnis – Dhyana

Šią savaitę susipažinkime su 7-uoju jogos žingsniu – DHYANA!🧘‍♀️ Primename, jog jogą sudaro 8 jogos žingsniais (8 limbs)👣😑☝️Kai mes nulipame nuo jogos kilimėlio ar išeinam iš jogos studijos ir pradedame taikyti jogos principus kasdienybėje, tada ir prasideda tikroji jogos praktika😎

➡️DHYANA – meditacija arba meditacinė būsena, kuri seka po koncentracijos (Dharana). Šiais laikais mums įprasta sakyti “Aš medituoju” ar “Aš mėgstu medituoti”, bet tai dažniausiai klaidingai vartojamas žodis – kol mes praktikuojame meditacija, tai dažniausiai atliekame įvarias koncentracijos technikas susitelkiant į vieną objektą ar užduotį. Tuo tarpu pati meditacija yra būsena arba pasekmė koncentracijos, kai objektas susilieja su medituotuju ir jaučiama visiška ramybė ir palaima. Tai labiau jau užaugintas vaisius po ilgų koncentracijos praktikų, kai mes patiriame pradžioje gal trumpesnes, vėliau ilgesnes bemintės būsenos akimirkas arba tiesiog savo Būtį. Meditacija sugrąžina mus į dabarties akimirką esant tik “čia ir dabar”, nenuklystant į praeitį ar ateitį.

Jogos praktikuoje, net jeigu tai dinaminė jogos asanų pamoka, visiškai susitelkus į judesį ar kvėpavimą galima patirti transinę būseną, visišką susiliejimą su dabarties momentu ir savo esatimi.

📖Jeigu įdomu paskaityti ir apie kitus principus, visus juos rasite čia – 8 Jogos Žingsniai.

CAMIYOGA 

www.camiyoga.lt

Camiyoga oro jogos juostos hamakai joga camiyogair camille shakti